Instagram’da Önerilen Gönderiler Nasıl Kapatılır?

Instagram’da Önerilen Gönderiler Nasıl Kapatılır?

instagram takipçi satın al

Instagram kullanan kişilerin karşılaştığı pek çok özellikten birisi de önerilen gönderiler özelliğidir. Ana sayfa ekranındaki tüm gönderilerin görüntülenmesinin ardından önerilen gönderiler sistem üzerinden otomatik olarak tanımlanmaktadır. Aynı zamanda bu önerilerin genel ayarlar üzerinden kapatılması gibi bir durum da söz konusu olmamaktadır.

Instagram takipçi satın al işlemlerinden sonra da bu gönderilerin farklılaşarak görüntülenmesi söz konusu olmaktadır. Çünkü gönderi içerikleri doğrudan takipleştiğiniz kişiler ile ortak alanlarınız üzerinden sunulmaktadır. Bu nedenle takip listeniz ile birlikte önerilen gönderiler de farklılaşabilmektedir.

Önerilen gönderilerin genel olarak kapatılmasına ilişkin bir özellik bulunmamasına rağmen gönderilerin hepsini gördünüz ibaresinden sonra isteğe bağlı olarak yeni gönderiler ya da eski gönderiler gibi seçim yapılabilmektedir. Eski gönderiler seçeneğini tercih edenlerin anlık olarak önerilen gönderileri görmemeleri mümkün olmaktadır.

Önerilen gönderiler aynı zamanda hesabınız üzerinden ilgi çekici içerikler ile buluşmanızı sağlayan avantajlı bir özellik olarak bilinse de bazı kullanıcıların bu özelliği kullanmak istememesi nedeniyle güncellemeler gelmesi beklenmektedir.

Instagram Önerilen Gönderiler Nasıl Seçiliyor?

Instagram önerilen gönderileri kapatma özelliklerinden önce bu gönderilerin nasıl oluştuğunun bilinmesi önemli olmaktadır. Gönderi içerikleri, nasıl seçildiğine bağlı olarak değiştirilebilmektedir.

Önerilen gönderiler genel anlamda takip ettiğiniz kişilerin takip ettikleri alanlar üzerinden belirlenmektedir. Öncelikli olarak sizin de beğenecek olacağınız alanlar, diğer takip ettiğiniz hesaplar üzerinden ortak olarak seçilmektedir.

Instagram alt yapısı üzerinden otomatik olarak belirlenmekte olan bu gönderilerin yeni hesaplarla tanışmanızı sağlaması amaçlanmaktadır. Bu nedenle Instagram önerilen gönderi kapatma işlemleri için genel bir onay verilmemektedir.

Instagram tarafından en son güncelleme ile verilmiş olan bu özellik sayesinde hesaplar arasındaki etkileşimin de arttırılması amaçlanmaktadır. Bu sayede hesap içeriklerinin de geniş kitlelere ulaştırılması sağlanmaktadır. Dolayısıyla ticari faaliyetler yürütmekte olanlar için avantajlı bir özellik olarak kullanılması mümkün olmaktadır.

Instagram kullanıcıları için gönderi önerileri gibi takip edilecek kişilere yönelik de öneri verdiği bilinmektedir. Bu öneriler de takip edilen kişiler arasından ortak olanların sistem üzerinden tanınması ile mümkün olduğu bilinmektedir.

Instagram’da Takip Edilen Kişi Önerileri Kapatılır Mı?

Instagram’da takip edilecek kişi önerilerinin kapatılması için birden fazla yol bulunmaktadır. Bu yolların başında telefon ve Instagram hesabının entegrasyonunun kapatılması bulunmaktadır. Telefon rehberinizin Instagram hesabınıza bağlı olması durumunda düzenli olarak öneri paylaşımları yapılacaktır.

Instagram ana sayfa önerilen gönderileri kapatma ya da kişi önerilerini kapatma işlemleri genel olarak Instagram alt yapısının çok desteklemediği durumlar olarak bilinmektedir. Bu nedenle kullanıcılar içi zorlayıcı adımlar olabilmektedir.

Kişi önerilerinin kapatılması için ayarlar bölümünden senkronizasyon adımının kapatılması gerekmektedir. Bunun yanı sıra kişi önerilerinin çıktığı ekranın sağ üst kısmında bulunan çarpı işaretine tıklanarak da kapatma adımı tamamlanabilmektedir.

Kişi ya da hesap adımlarının kapatılmasının yanı sıra Instagram önerilen reklam gönderileri kapatma işlemlerinin de doğrudan kapatılabileceği bir ekran bulunmamakta olup yalnızca kullanım şekillerinde değişikliğe gidilebilmektedir.

Instagram Arama Önerileri Kaldırılır Mı?

Instagram aram butonu üzerinden kişi ya da hesap araması yapıldıktan sonra bu kişilerin yeniden arama kısmında öneri olarak çıkması gibi durumlar söz konusu olabilmektedir. Bunun yanı sıra harf sıralamasına göre takipçilerinizden başlayarak ortak paylaşımlar olan kişiler öneri olarak çıkabilmektedir.

Instagram önerilen gönderi kapatma 2020 özellikleri ile birlikte bu aramaların da silinmesi mümkün olmaktadır. Aramaların silinmesi için ayarlar bölümünde bulunan temizleme kısımlarında tek tuş ile işlem yapılması mümkün olmaktadır.

Arama önerileri içerisinde tanınmayan kişilerin çıkması ise sistem alt yapısı olarak önlenebilen bir durum değildir. Bu nedenle otomatik olarak arama yapıldığında en yakın isimlerin arama bölümünde görünmesi sağlanacaktır.

Instagram’da Önerilen Kişi Olma Ayarları

Instagram’da bir başkasının hesabına düşen önerilen kişi olmak da ayarlar bölümünden rehber senkronizasyonunun yapılması ile mümkün olmaktadır. Rehber üzerinden bağlantı kurulduğu için telefon numaranızın olduğu herkeste önerilen kişi olarak görüntülenmeniz de bu sayede uygulanabilmektedir.

Instagram takipçi alma işlemleri için de önerilen kişiler arasında yer almak önemlidir. Önerilen kişi olarak ayarlamaların yapılması durumunda takipçi sayınızdaki artış nedeniyle daha fazla merak edilen bir hesap olabileceğiniz için sizi takip etmeyen kişilerin de kısa süre içerisinde takipçi olarak dönmesi sağlanmaktadır.

instagram kadın takipçi satın al